середа, 23 лютого 2022 р.

 

32-тд 24.02.22р. Тема: Потоковість будівельних процесів

Потоковим будівництвом називається такий метод організації будівництва, що забезпечує планомірний і ритмічний випуск готової будівельної продукції на основі безперервної і рівномірної роботи бригад (ланок) незмінного складу, забезпечених своєчасним і комплектним постачанням всіма необхідними матеріально-технічними ресурсами.

Існує три види організації потоку в будівництві:

1.   Складний будівельний процес розділяється на більш прості процеси. Наприклад, процес монолітного спорудження розділяється на такі прості процеси: установка опалубки; укладання арматури; укладання й ущільнення бетонної суміші; демонтажопалубки.

2.        Виконання кожного процесу доручається окремій спеціалізованій бригаді.

3.        Весь фронт робіт розділяється на кілька ділянок – захваток. Бригади, при збереженні свого незмінного складу, рівномірно пересуваються по загальному фронту робіт, переходячи з однієї захватки на іншу.

Перша бригада виконує перший за технологічним порядком процес, остання після своєї роботи залишає закінчену виробництвом ділянку.

Таким чином, робота ведеться одночасно на декількох захватках, причому на кожній захватці вона знаходиться на різній стадії готовності.

Сутність і переваги потокової організації будівельного виробництва перед іншими методами розглянемо на прикладі трьох методів організації робіт.

1.   Послідовний – одне за іншим послідовне зведення всіх будинків, паралельний – одночасне будівництво всіх будинків і потоковий метод – сполучення двох перших, в якому усунуті деякі недоліки і збережені переваги.

Рис.1. Паралельний метод будівництва  Рис.2. Послідовний метод будівництва

 

Рис.3. Потоковий метод будівництва

 

Основним принципом потокового методу в будівництві є повне використання виробничої потужності будівельної організації при рівномірному й безперервному завантаженні низових будівельних підрозділів (ділянок, бригад, ланок і т.п.).

Завданням проектування будівельного потоку є визначення таких параметрів потоку, що з урахуванням раціональної технології і організації робіт з усіх об'єктів забезпечують їх  будівництво  у межах нормативної тривалості, безперервне завантаження ресурсів (бригад, машин) і безперервність ведення БМР на кожному об'єкту.

Визначені наступні принципи й послідовність проектування потоку для зведення однорідних об'єктів:

§      Встановлюємо об'єкти, що підлягають будівництву потоковим методом, тобто близькі за конструктивним рішенням, плануванням, кількістю поверхів і т.д.

§      Розчленовуємо об'єкт на процеси, бажано рівні або кратні за трудомісткістю.

§     Встановлюємо доцільну послідовність процесів зведення об'єкта і з'єднуємо взаємозалежні процеси в загальний сукупний процес.

§      Встановлюємо послідовність включення в потік будівництва окремих об'єктів, закріплюємо процеси за бригадами.

§      Оснащуємо бригади будівельними машинами, інструментом, пристроями.

§      Розраховуємо основні параметри потоку.

§      Проектуємо перебазування з об'єкта на об'єкт у встановленій послідовності.


Немає коментарів:

Дописати коментар