понеділок, 4 квітня 2022 р.

 

05.04 Урок 57-58 для учнів 21 групи з предмету Технологія штукатурних робіт

Тема уроку: Гіпсові полімермінеральні суміші.

 

Мета: вивчення цього елементу дозволить Вам знати:

Гіпсові полімермінеральні суміші.

 

1.Гіпсові полімермінеральні суміші.

Гіпсові полімермінеральні штукатурки залежно від типу і кількості введеного вапна або піску поділяються на гіпсопіщані, гіпсовапняні та вапняно-гіпсові.

Основні позитивні властивості гіпсових полімермінеральних штукатурок:

1.     Високі міцність і твердість. Час тужавлення можна регулювати у широкому діапазоні завдяки змішуванню сортів гіпсу з допоміжними домішками, тому з ними зручно працювати. Вони наносяться швидко і економічно (від 5 до 20 мм за один накид). Кваліфікований робітник за зміну обштукатурює поверхню близько 20 м2.

2.     Низька теплопровідність гіпсу запобігає втратам теплоти; гіпсові штукатурки утворюють у приміщенні оптимальний мікроклімат, оскільки гіпс поглинає із повітря вологу при її надлишку і віддає у разі недостачі.

3.     Гігієнічність і нешкідливість для здоров’я. Вони не мають запаху, не спричинюють алергічних реакцій.

4.     Пожежонебезпечність. У разі виникнення пожежі вода звільняється із кристалічної градки гіпсу, що сприяє гасінню. При подальшому підвищенні температури утворюється водяна пара, яка утворює завісу для запобігання розповсюдженню вогню.

5.     Універсальність. Їх можна використовувати в будинках будь-яких типів, для всіх внутрішніх стін і стель, у тому числі кухнях і ваннах. Вони дають напрочуд гладеньку поверхню і можуть бути доброю основою для фарбування, наклеювання шпалер і укладання плитки.

6.     Хімічна стійкість. Мають широку сферу застосування і невисоку вартість.

Недоліки гіпсових полімермінеральних штукатурок:

Основним недоліком таких штукатурок є низька водостійкість, зумовлена відносно високою розчинністю гіпсу ( 2,5 г на 1 л води). Навіть незначне зволоження гіпсових виробів призводить до вагомої втрати міцності, тому гіпсові штукатурки не застосовують для зовнішніх робіт.

Також гіпсова продукція не сумісна з гідравлічними в’яжучими. Отже, не допускається застосування цементних розчинів без відповідних домішок по гіпсових основах через можливе руйнування їх.

Модифіковані порошками гіпсові розчини відрізняються від немодифікованих значно вищими  показниками адгезії до різноманітних основ; підвищення водостійкості, міцності на стиск і вигин, деформативності; поліпшенням технологічних властивостей при переробці; підвищенням опору тертя; збереженням доброї паропроникності; уповільненням термінів тужавлення.

Контрольні питання

1.     Назвати основні позитивні властивості гіпсових полімермінеральних штукатурок?

2.     Що являється основним недоліком гіпсових полімермінеральних штукатурок?

3.     Якими показниками відрізняються модифіковані порошками гіпсові розчини від немодифікованих?

4.     Які бувають гіпсові полімермінеральні штукатурки залежно від типу і кількості введеного вапна або піску?

5.     Чи є гіпсові полімермінеральні штукатурки пожежобезпечні?

Немає коментарів:

Дописати коментар