неділя, 12 квітня 2020 р.



     13.04 Урок 37-38 для учнів 21 групи з предмету матеріалознавство
Тема уроку: Приготування сухих розчинних сумішей на заводі і приготування з них розчинів на будівельному майданчику. Контроль якості. Гіпсові полімермінеральні суміші. Домішки для штукатурних розчинових сумішей.

Мета: вивчення цього елементу дозволить Вам знати:
Приготування сухих розчинних сумішей на заводі і приготування з них розчинів на будівельному майданчику. Контроль якості.
Гіпсові полімермінеральні суміші. Домішки для штукатурних розчинових сумішей.

1. Приготування сухих розчинних сумішей на заводі і приготування з них розчинів на будівельному майданчику. Контроль якості.
Дозований і ретельно перемішаний склад з в'яжучих і заповнювачів називають сухою сумішшю розчину. Готують такі суміші централізовано на розчинних заводах або вузлах. Приготовану суміш затарюють у бункерні контейнери місткістю 0,88 м3 або в паперові мішки масою 20 кг. До кожної партії приготовленої сухої розчинної суміші  прикліплюють  паспорт-бирку, де вказані склад, обсяг і термін зберігання суміші.
При невеликих обсягах облицювальних робіт суху розчинну суміш на об'єкт доставляють у паперових мішках. Суміш придатна до вживання, якщо мішки, в яких вона зберігається, не розірвані, чи не намочені, мають паспорт-бирку і немає ознак грудкування суміші.
Застосування сухих сумішей дозволяє готувати необхідну кількість розчину необхідної якості.
При застосуванні сухих сумішей використовуються переваги централізації: укрупнені централізовані склади цементу і заповнювачів, зосереджене розташування основного обладнання та механізмів (помольних установок, змішувачів і ін). дотримання технології приготування сумішей, що забезпечує отримання суміші оптимального і однорідного складу при широкому асортименті. Крім того, виключається перевезення великої кількості води, що входить до складу розчину; з'являється можливість створювати запаси сухих сумішей, що виключає простої в роботі із-за затримки у доставці товарного розчину на об'єкти; не потребує додаткової переробки розчинів будівельних умовах.
Значно скорочуються втрати розчину при навантаженні, транспортуванням і вивантаженням, що мають місце в разі застосування товарних розчинів, виключаються всі незручності, пов'язані з приготуванням, транспортуванням і прийомом товарних (мокрих) розчинів в зимовий час. Є можливість більш точно виготовляти необхідну кількість розчину. Якість розчину, приготованого з сухих сумішей, вище, так як при цьому дотримується чітке дозування.
Приймає  сухі  суміші  на  обєкті  згідно  бирок  та  супроводжуючих  документів  майстер  або  виконроб. Для  контролю  якості із уже  затвореного із  сухої  суміші  розчину  роблять  зразки  (як  правило 150х70х70мм  і  не  менше  трьох)  і  зберігають до  закінчення  будівництва.  В  разі  виникнення  претезій  до  якості  розчинів ці  зразки випробовують  і  зясовують  причини неякісного  виконання  робіт.

2.Гіпсові полімермінеральні суміші. Домішки для штукатурних розчинових сумішей.
 Гіпсові полімермінеральні штукатурки залежно від типу і кількості введеного вапна або піску поділяються на гіпсопіщані, гіпсовапняні та вапняно-гіпсові.
Основні позитивні властивості гіпсових полімермінеральних штукатурок:
1.     Високі міцність і твердість. Час тужавлення можна регулювати у широкому діапазоні завдяки змішуванню сортів гіпсу з допоміжними домішками, тому з ними зручно працювати. Вони наносяться швидко і економічно (від 5 до 20 мм за один накид). Кваліфікований робітник за зміну обштукатурює поверхню близько 20 м2.
2.     Низька теплопровідність гіпсу запобігає втратам теплоти; гіпсові штукатурки утворюють у приміщенні оптимальний мікроклімат, оскільки гіпс поглинає із повітря вологу при її надлишку і віддає у разі недостачі.
3.     Гігієнічність і нешкідливість для здоров’я. Вони не мають запаху, не спричинюють алергічних реакцій.
4.     Пожежонебезпечність. У разі виникнення пожежі вода звільняється із кристалічної градки гіпсу, що сприяє гасінню. При подальшому підвищенні температури утворюється водяна пара, яка утворює завісу для запобігання розповсюдженню вогню.
5.     Універсальність. Їх можна використовувати в будинках будь-яких типів, для всіх внутрішніх стін і стель, у тому числі кухнях і ваннах. Вони дають напрочуд гладеньку поверхню і можуть бути доброю основою для фарбування, наклеювання шпалер і укладання плитки.
6.     Хімічна стійкість. Мають широку сферу застосування і невисоку вартість.
Недоліки гіпсових полімермінеральних штукатурок:
Основним недоліком таких штукатурок є низька водостійкість, зумовлена відносно високою розчинністю гіпсу ( 2,5 г на 1 л води). Навіть незначне зволоження гіпсових виробів призводить до вагомої втрати міцності, тому гіпсові штукатурки не застосовують для зовнішніх робіт.
Також гіпсова продукція не сумісна з гідравлічними в’яжучими. Отже, не допускається застосування цементних розчинів без відповідних домішок по гіпсових основах через можливе руйнування їх.
Модифіковані порошками гіпсові розчини відрізняються від немодифікованих значно вищими  показниками адгезії до різноманітних основ; підвищення водостійкості, міцності на стиск і вигин, деформативності; поліпшенням технологічних властивостей при переробці; підвищенням опору тертя; збереженням доброї паропроникності; уповільненням термінів тужавлення.
Контрольні питання
1.     Назвати основні позитивні властивості гіпсових полімермінеральних штукатурок?
2.     Що являється основним недоліком гіпсових полімермінеральних штукатурок?
3.     Якими показниками відрізняються модифіковані порошками гіпсові розчини від немодифікованих?
4.     Які бувають гіпсові полімермінеральні штукатурки залежно від типу і кількості введеного вапна або піску?
5.     Чи є гіпсові полімермінеральні штукатурки пожежобезпечні?
6.     Де готують сухі розчинові суміші?
                   7.     Які переваги централізованого виготовлення сухих розчинових сумішей?

Немає коментарів:

Дописати коментар