середа, 16 березня 2022 р.

 

21 група 16.03. Тема уроку 39-40: Способи розрівнювання розчинової суміші на стіни та стелю півтерками, соколом, правилом.

На цьому уроці ми розглядаємо питання:

Перше питання: прийоми розрівнювання розчину соколом.

Друге питання: прийоми розрівнювання розчину півтерками.

Третє питання: прийоми розрівнювання розчину правилом на стінах і стелі.

 

1.  Прийоми розрівнювання розчину соколом 

Кожен шар грунту і накривки необхідно розрівнювати. Оббризк розрівнюють рідко, коли потрібно зняти згустки розчину або горби. Розрівнювати розчин треба так, щоб поверхня стала рівною. Чим краще буде розрівняний розчин грунту, тим легше наносити на нього накривний шар. Для розрівнювання розчину на різних поверхнях застосовують соколи, півтерки, правила і малки. Розрівнювання розчину соколом і півтерками виконують так само, як і намазування цими інструментами.



2.  Прийоми розрівнювання розчину півтерками

Розрівнювати розчин можна будь-якими півтерками. Щоб отримати рівну поверхню штукатурки, розрівнювати її слід довгими півтерками – 0,75-1м.

Однак в вузьких місцях доводиться застосовувати короткі півтерки. Під час розрівнювання доводиться виправляти дефекти: намазувати розчин там, де шар розчину недостатньо товстий, і зрізати надлишки розчину.

 

                                   Прийоми розрівнювання розчину півтерками:

1.  Приставте півтерок до поверхні, на яку накиданий розчин, одним ребром впритул.

2.  Рівномірно натискаючи, ведіть його стелею – на себе, стіною – знизу вгору. Ребро півтерка зрізує надлишки розчину, збираючи їх на своєму полотні. Ці надлишки використовуйте для підмазування ділянок на стінах і стелях,  де розчину не достатньо.

3.  Зайвий розчин з півтерка скидайте до розчинового ящика.


4.  Для більш точного вирівнювання розчину зробіть повторне вирівнювання. Для цього півтерок рухайте стіною справа на ліво чи зліва на право, стелею - в поперек першого вирівнювання. Перпендикулярними рухами досягається якісне вирівнювання розчину. 

Рівність одержаної штукатурки залежить від вашого натиску на півтерок. Сильніший натиск – тонший шар розчину.

     3.     
Розрівнювання розчину на стінах і стелі правилом  

За розрівнювання розчину правилом, його використовують як робочий та контрольний інструмент.

Розрівнювання ґрунту правилом здійснюється за маяками.

Початкове розрівнювання розчину правилом виконують, якщо штукатурний шар мінімальної товщини.

Повторне розрівнювання розчину правилом виконують після розрівнювання розчину півтерком чи соколом для додаткового вирівнювання розчину.

Одночасно з повторним розрівнюванням виконуйте перевірку рівності штукатурного шару, утворені опуклості зрізуйте правилом, виямки заповнюйте розчином. Розрівнювання можна виконувати як прямолінійними, так і різкими зигзагоподібними рухами.

Розрівнювання розчину по маяках виконують різними малками, правилами, півтерками. Якщо товщина металевих і дерев’яних маяків не перевищує товщину штукатурки, то розчин розрівнюють правилом або півтерком, якщо перевищує, то розчин розрівнюють малкою. Розрівнювати розчин по маяках, влаштованим з штукатурного або гіпсового розчину, рекомендується обережно, щоб не зрізати шар розчину з самих маяків. Що неодмінно призведе до отримання поверхні штукатурки з відхиленням. До маяків прикладають правило або пів терок, натискають на них і просувають ними, знімаючи зайвий розчин. Якщо при нанесенні розчину маяки ретельно не очищати, правило не буде вільно просуватися, від чого подекуди збільшиться товщина штукатурки і площина вийде нерівною. При роботі «на здир», коли правило або пів терок ведуть вперед гострим ребром, з маяків часто зрізують шар розчину і порушують їх точність. Тому інструмент рекомендується пересувати по розчиновим і гіпсовим маякам «на лоск», піднявши провідне гостре ребро трохи від маяка і зрізуючи розчин другим ребром, як би пригладжуючи розчин.

За розрівнювання розчину на стелі правилом, його використовують як робочий та контрольний інструмент. Одночасно з повторним розрівнюванням виконується перевірка рівності штукатурного шару,утворені опуклості зрізуються правилом, виїмки заповнюються розчином.

 

Категорично забороняється брати руками розчини: вапняний, вапняно - гіпсовий і цементний. Брати руками можна тільки чисто гіпсові розчини.

Питання самоконтролю

1.     Якими інструментами розрівнюють розчин по маяках?

2.     Які розчини можна брати руками?

3.     Який шар розчину не розрівнюють?

4.     Якими рухами розрівнюють розчин півтерком?

5.     Поясніть, що таке робота «на здир» і «на лоск»?

Немає коментарів:

Дописати коментар