понеділок, 21 березня 2022 р.

 

31 група 21.03 Урок 51-52 з предмету технологія малярних робіт

Тема уроку: Основні вимоги до якості фарбування. Організація робочого місця. Безпека праці

1.Основні вимоги до якості фарбування.

Приймають і перевіряють якість робіт, виконаних неводними сумішами, так само, як і при водних фарбуваннях. Якість малярних робіт повинна відповідати таким вимогам:

поверхні, пофарбовані олійними, емалевими і лаковими сумішами, повинні мати однотонну фактуру; не допускаються просвічування розміщених нижче шарів фарби, а також плями, відлипність, зморшки, потьоки, пропуски, куски плівки, помітні зернини фарби, дефекти шліфування і сліди від щіток;

опорядження під цінні породи дерева і каменю повинні відповідати текстурі імітованої породи матеріалу;

поверхні, покриті лаками, повинні бути глянцеві, без відлипності; щілини і потовщення лакової плівки не допускаються;

на поверхнях, опоряджених позолотою, не повинно бути помітних плям, зморщок і стиків позолотного матеріалу.

Приймаючи виконану роботу, водночас оцінюють її якість.

Обсяги малярних робіт, виконаних неводними сумішами, підраховують за площею фактично опоряджених поверхонь з урахуванням їхнього рельєфу.

 

2.Організація робочого місця.

Продуктивність праці робітника залежить і від правильної організації його робочого місця. Робочим місцем робітника-опоряджувальника називають ділянку, у межах якої він працює і може доцільно розміщувати потрібні для роботи пристрої, інструменти і матеріали. Робочі місця можуть бути стаціонарними і пересувними. На будівництві майже немає стаціонарних робочих місць; робітник разом з пристроями і матеріалами під час виконання роботи пересувається з однієї ділянки на іншу. Бригадир і кожний член бригади мають заздалегідь турбуватися про підготовку робочого місця, щоб не було простоїв. Кожний робітник повинен виконувати роботу на своїй ділянці, не заважаючи працювати іншому робітникові. Механізми, пристрої, інструменти і матеріали на робочому місці розміщують так, щоб під час роботи не доводилось робити зайвих рухів. Ручний інструмент, який беруть правою рукою, повинен лежати справа, а той, що беруть лівою рукою,— зліва. Столик встановлюють так, щоб з місця його встановлення можна було виконати якнайбільший обсяг робіт. На робочому місці не повинно бути будівельного сміття, зайвих матеріалів, які заважатимуть пересуванню робітника. Під час роботи слід користуватись лише справними інструментами та механізмами і якісними матеріалами. Для виконання робітна висоті потрібно встановити на робочому місці потрібні пристрої, а на них у зручних для роботи місцях — ящики для розчину або тару для малярних сумішей. Велике значення в організації робіт має своєчасне підготування потрібних матеріалів. Наприклад, крейду і клей для малярних сумішей замочують за добу до виготовлення сумішей. За цей час вони добре намокають, тому приготовляти суміш буде значно легше і швидше. Так само заздалегідь у спеціально виділених приміщеннях сортують плитки, розкроюють лінолеум і шпалери. Підготовлені матеріали в процесі роботи подають на робочі місця. Під час виконання робіт обов’язково слід додержуватись усіх правил техніки безпеки і виробничої санітарії. Працювати на висоті можна лише на справних пристроях. Робоче місце маляра повинно бути добре освітлене природним світлом. Це дає змогу правильно підбирати кольори фарбувальних сумішей і взагалі якісно виконувати опоряджувальні роботи. У приміщеннях має бути кімнатна температура (18…20 °С). Для роботи з нітроемалевими фарбами або іншими сумішами, що виділяють шкідливі для здоров’я людини леткі пари, слід забезпечити штучну або природну (через відкриті вікна) вентиляцію приміщень. Вентиляція повинна забезпечити не менше ніж дворазовий обмін повітря в приміщенні протягом години. Після закінчення роботи треба прибрати своє робоче місце, вимити і сховати в шафу інструменти, перевірити і вимкнути струм, підведений до електроустаткування, і закрити пускові пристрої на замок.

Читать далее: https://ukrreferat.com/chapters/tehnichni-nauki/organizatsiya-robochogo-mistsya-tehnichne-normuvannya-sistemi-oplati-pratsi-referat.html

3. Безпека праці під час фарбувальних робіт.

 

Інструкція з охорони праці при виконанні малярних робіт

1. Загальні вимоги охорони праці

1.1. До робіт з барвниками, що володіють токсичними властивостями, допускаються робітники, не молодше 18 років, які пройшли медичне обстеження.
1.2. До виконання малярних робіт допускаються особи, які вивчили інструкцію з охорони праці при виконанні малярних робіт і пройшли вступний інструктаж на робочому місці.
1.3. Небезпечними і шкідливими факторами, які можуть чинити шкідливий вплив на працівника при виконанні малярних робіт, є:

·        підвищене фізичне навантаження;

·        підвищена (понижена) температура навколишнього середовища;

·        падіння працівника з висоти;

·        падіння предметів з висоти;

·        алергійні реакції та отруєння від впливу розчинників і лакофарбових матеріалів.

1.4. При виконанні малярних робіт працівнику необхідно пам'ятати, що порушення правил виробничої санітарії може призвести до захворювань шкіри, внутрішніх органів, а в деяких випадках – до отруєння.
1.5. Після того, як звільнилася тара віз розчинників і лакофарбових матеріалів, негайно вилучити її з робочого місця.
1.6. Розчин фарби, випадково пролитий на підлогу, треба відразу ж засипати піском або тирсою, а потім добре прибрати.
1.7. Забороняється проводити малярні роботи на не захищених робочих місцях, які розташовані на висоті більше 1 м від підлоги, у темних чи слабоосвітлених місцях.
1.8. Малярі при роботі повинні користуватися захисними пристосуваннями:

·        при роботі з розчинниками – респіратор РУ-60м або РМІ-62;

·        при фарбувальних роботах – спеціальні захисні окуляри-3 і гумові рукавички.

1.9. Рукоятки використовуваних робочих інструментів повинні бути зроблені з деревини, гладко оброблені, підігнані під розмір і надійно закріплені.
1.10. Забороняється застосовувати ручний інструмент, якщо на ньому є вибоїни, тріщини, сколи робочих частин.
1.11. Тару необхідно відкривати і чистити тільки спеціальним інструментом, виготовленим з міді, алюмінію або іншого матеріалу, який не утворює іскор.
1.12. Необхідно суворо дотримуватися правил і вимог інструкції з охорони праці при виконанні малярних робіт, а також інструкцій з експлуатації інструментів, обладнання та витратних матеріалів, що використовуються.

2. Вимоги охорони праці перед початком роботи

2.1. Надягти спецодяг, підготувати захисні окуляри, гумові рукавички, при роботі з розчинниками – респіратор.
2.2. Відкрити вікна, фрамуги для кращої вентиляції приміщення, де виконуються малярні роботи.
2.3. Перед виконанням малярської роботи необхідно перевірити надійність настилів, лісів, риштування, пересувних столиків, драбин тощо.
2.4. Перевірити наявність усіх необхідних інструментів і витратних матеріалів для виконання малярних робіт.

3. Вимоги охорони праці під час роботи

3.1. Малярні роботи на робочих місцях, розташованих на висоті 1м і більше, виконувати за допомогою риштування або драбини.
3.2. Забороняється спирати приставні драбини на віконних рам.
3.3. Всі внутрішні малярні роботи виконувати тільки при відкритих вікнах або примусовій вентиляції.
3.4. Забороняється нанесення фарб, емалей, грунтовок, що містять свинцеві сполуки, способом пульверизації.
3.5. Для того, щоб видалити стару олійну фарбу хімічним способом, необхідно використовувати шпатель на подовженій ручці.
3.6. Категорично забороняється прийом їжі на робочому місці.
3.7. Під час проведення робіт необхідно суворо дотримуватися даної інструкції та інструкції з виконання робіт на риштуванні і переносних драбинах.

4. Вимоги охорони праці після закінчення роботи

4.1. Утилізувати порожні ємності від використаних фарб, розчинників тощо.
4.1. Ретельно вимити руки та обличчя з милом теплою водою.
4.2. Забороняється мити руки будь-якими розчинниками.

5. Вимоги охорони праці в аварійних ситуаціях

5.1. Згідно з інструкцією з охорони праці при виконанні малярних робіт при поганому самопочутті (чаду від фарби) робітник забов'язан негайно звернутися за медичною допомогою до найближчого медичного закладу, повідомити про пригоду завідувачу дошкільним навчальним закладом.
5.2. При несправності риштування чи драбини, ні в якому разі не можна продовжувати роботу, необхідно повідомити про даний факт адміністрації установи.
5.3. Якщо виникла пожежа, евакуювати людей з приміщення, негайно повідомити про пожежу до найближчої пожежної частин за телефоном 101 та завідувачу ДНЗ, приступити до гасіння осередку пожежі за допомогою первинних засобів пожежогасіння (вогнегасники, пісок).

Контрольні запитання

1.               Чи повинні опорядження під цінні породи дерева і каменю відповідати текстурі імітованої породи матеріалу?

2.               Чи можуть поверхні, покриті лаками відлипуватись?

3.               Чи допускаються щілини і потовщення лакової плівки?

4.               Які роботи ми повинні виконати після закінчення роботи?

5.               Малярні роботи є пересувними чи стаціонарними?

Немає коментарів:

Дописати коментар