понеділок, 14 березня 2022 р.

 

31 група 14.03 Урок 45-46 з предмету технологія малярних робіт

Тема уроку: Фарбування поверхонь за допомогою щіток, валиками, фарбопультів

 

Технологічні операції з підготовки, обробки і фарбування внутрішніх поверхонь різних видів олійними фарбами, лаками й емалями одинакові для всіх. За першого фарбування фарбу наносять вертикальними або горизонтальними смугами, причому кожна наступна смуга перекриває попередню на 3—4 см.

Рис.1                              Рис.2                                                                    

Використовують олійну густо терту фарбу, яку розбавляють оліфою або емульсійним розріджувачем до малярної консистенції; готують олійну фарбу за рецептурою: густотерта фарба - 94,5 %, мило господарче (40 %) — 0,5 ( 5 %, вода – 5%, уайт-спірит — 10—25 %.

Вибір інструмента залежить від площі поверхні та конфігурації. Для дерев'яних на обштукатурених поверхонь використовують:

  махову щітку — фарбування невеликих рівних ділянок.

     хутряний валик - фарбування великих рівних ділянок.

  пензель—ручник — фарбування віконних рам. (Рис.1)

Для металевих поверхонь використовують фарборозпилювач. За його допомогою фарбують великі поверхні, продуктивність праці становить 400-500 м2/год.. (рис. 2).

Флейцювання роблять для поліпшеного та високоякісного фарбування. Нанесену на поверхню фарбу розрівнюють без натискання кінцем сухої флейцової щітки, виготовленої зі щетини.

Шліфування (для поліпшеного та високоякісного фарбування) здійснюють дрібнозернистим наждачним папером легкими рухами. Наждачний папір заправляють у пристрій для шліфування.

Технологія нанесення фарби за другого фарбування, застосовані матеріали, інструменти та пристосування такі самі, як під час першого фарбування.

Флейцювання або торцювання здійснюють для (високоякісного фарбування). Флейцюють флейцовою щіткою після першого фарбування, торцюють — щіткою—торцівкою з короткою, грубою щетиною, ударяючи нею по свіжофарбованій поверхні. Удари мають бути короткими, точними. Слід від кожного наступного удару має трохи перекривати раніше від торцьовані ділянки, двічі одне місце не торцюють. Після торцювання поверхня стає злегка шорсткуватою.

 При фарбуванні стель і стін звертають увагу на напрям світла, падаючого з вікна. Якщо фарбування виробляється пензлем, передостанній шар фарби обов'язково наносять проти напрямку сонячних променів, а останній навпаки. Інакше, після фарбування на поверхні залишаться сліди від кисті, якою б якісною вона не була.

Фарбування і стелі, і стін починають зі стику стелі і стін. Використовуючи оздоблювальну кисть з довжиною ворсу 5 або 6 см, фарбу наносять по периметру смугою близько 8 см, починаючи від кута кімнати.

Помахи кисті повинні бути рівномірними, щоб склад лягав рівними шарами. У процесі роботи фарбувальний склад періодично збовтують, щоб уникнути осаду і загустіння, або час від часу перемішують фарбу пензлем.

Пензлем водять перпендикулярно, роблячи довгі смуги-штрихи, потім їх розтушовують.

Якщо фарбування проводиться за допомогою фарбопульта, поверхня виходить рівніше. Необхідно стежити лише за тим, щоб у фарбу не потрапляли дрібні частки - вони можуть забити отвір розпилювача і привести до його псування.

Звичайно в домашніх умовах як розпилювач використовують звичайний пилосос, забезпечений спеціальною насадкою (пульверизатором), купленої в магазині.

Пульверизатор тримають на однаковій відстані від поверхні. Для рівномірної фарбування розчин наносять по двох взаємно перпендикулярним напрямам (перехрещуючи шари).

При фарбуванні стелі або стін фарборозпилювачем склад наносять не поспішаючи, не затримуючи струмінь фарби на одному місці довше, ніж на інших.

Як би акуратно не проводилася робота, фарба все одно стікає по ручці кисті, а потім по руці, тому на ручку кисті надягають половинку тенісного м'яча.

Якщо роботу проводять валиком, спочатку за допомогою кисті забарвлюють важкодоступні місця.

Потім починають фарбування валиком з довгим ворсом і великим вбиранням фарби шириною 18-25 см.

При фарбуванні валиком потрібно використовувати більше фарби - це допоможе уникнути неоднорідного покриття та смуг від валика.

Валик умочують у фарбу, катають його, а для видалення надлишків фарби проводять їм по краю піддону. Фарбування валиком починають від кута, стикаючись з лінією, що фарбує по периметру, намагаючись наносити фарбу по ширині, а не по довжині.

Роботу не припиняють, поки не пофарбують поверхню повністю. Для зручності фарбування валик прикріплюють до довгої жердини.

Для останнього шару використовують новий валик з ворсом середньої довжини.

 

 

Контрольні запитання

1.               Коли для фарбування застосовують щітки?

2.               Коли для фарбування застосовують валики?

3.               Коли для фарбування застосовують фарбопульти?

4.               Як виконують останній шар фарбування пендзлем?

5.               Як виконують передостанній шар фарбування пендзлем?

Немає коментарів:

Дописати коментар